خانم زینب بهادیوند چگینی:

بسم الله الرحمن الرحیم
روزی که بیایی
امشب در بی قراری لحظه ها، در تلاطم امواج پریشان نفسهای زمین و در بی خبری ستاره ها دلم به سوی تو پر میکشد . بی حضور تو دیگر نه زمان پایی برای رفتن دارد و نه زمین جایی برای ماندن. انگار همه چیز متوقف شده ،توقفی طولانی وحشت انگیز در میان تاریکی و ظلمت ای که بی پایان به نظر می‌رسد. امشب دیگر حتی صدای بلبلان و چکاوک های عاشقان نمیشنوم انگار زمزمه زندگی در وجود آنان نیز از بین رفته است.
نمی‌دانم! شاید به خاطر نامرادی های روزگار هست که مهر خاموشی بر ‌لب زده‌اند و فریاد سکوت را بر شکوه ترجیح داده‌اند ،فریادی که در گلوها حبس است،فریادی از جنس عشق که در میان این شبه انسان ها به فراموشی سپرده شده است. در این دنیای پر از هیاهو ،در این تاریکی دهشتناک به دنبال تو میگردم قلبم به امید تو
می تپد و به عشق تومی مانم ای پاک تر از همه هستی کجایی؟ کجایی آقا جان؟ چرا نمی آیی؟ مگر نمیدانی که دلم گرفته و صدای تنهایی و غربت در کوچه پس کوچه‌های شهر پیچیده؟ چرا آخر چرا ؟
انگار در نبود تو همه رخت عزا پوشیده اند قاصدک ها هم پرواز نمی‌کنند چرا که بهانه‌ای برای پرواز ندارند پرهای پرواز آنها نیز حضور سبز تو شکسته است‌.
ای که به وسعت دریا ،به بیکرانگی آسمان، به نورانیت خورشید و به زیبایی تمام گلها می مانی بیا بیا و در بیقراریهای زمین قدم بازار و مرهمی برای پر های شکسته قاصدک، برای دل های غرق در غم بیاور. بیا تا دنیا از وجود تو روشنایی گیرد و گرمای وجودت تن سرد زمین را جانی دوباره ببخشد. بیا و ابلیس های آدم نما را از روی زمین بردار تا شاخه های خشکیده از نو رویش کنند بیا ای عزیز زهرا که بی حضور تو روح مرگ حاکم بر زندگی من گشته و مانند اوار ه ای سرگشته به دنبال تو میگردم و روزگار خود را در. انتظار تلخ لحظه های بی تو سر می کنم .تا شاید کسی از دور دستها از سرزمین زیبای خیال بیاید شاید سفیری از سرزمین عشق پیام آمدنت را بیاورد. پیامی که در بی کسی لحظه هایم نوید امید را دهد و شمعی را در شهر خاموش قلبم روشن کند
روزی که بیایی نورخدایی یک دنیا غرق در شادی و شور میشود وقتی که ندای آمدنت به گوش ستاره ها می رسد وقتی که صدای پاهایت در میان کوچه پس کوچه های شهر پیچد قاصدک ها به پرواز در می آیند و قناری ها آواز خوش صداقت سر می‌دهند. من در میان این هیاهو با صدایی پر از شادی و به بلندی که به گوش همه دنیا رسد فریاد میزنم انتظار به سر آمد مردم آقا آمد ،ناجی آمد،مهدی فاطمه آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.