حیات انسانی⁦⁩⁦

بهاره سادات حسینی

🌷 امام زمانم !
ای دلبری که غائب از نظری و غریب می خوانند تو را. می خواهم اندکی با تو حرف دل بگویم! سالهاست که از نظر غائبی اما صدایت شنیدنی است و دلبری می کنی برای آنها که در نزد تو حیّ و حاضرند. فرمانت می برند و نگاه گرم و کریمانه ات شعله عشق را در وجودشان فروزان نگاه داشته است و روز به روز فروزان تر. پس من گمان ندارم که تو غریبی! آخر غریب کسی است که آشنا ندارد اما تو که آشنا داری! خدا آشنای توست، قطعا آنها که در دل شب خواب از سرشان پریده و حیران آمدنت مدام دعا گوی تعجیل در ظهور تو به درگاه خدای خویش هستند، آنها نیز از آشنایان تواند! آنها که حضور تو را درک می کنند و فرمان می برند قطعا آشنایان تواند! آیا اینطور نیست ای عزیز تر از جان که اگر نبود وجود تو نبود جان!
امام آشنایم من دوست ندارم با کلمات بازی کنم تا با تو راز دل بگویم بلکه آنچه گفتنیِ دلم است خود بر زبانم جاری می شود! آخر این قلم نیست که بر دلم حکم فرماست بلکه این دلم است که بر قلم حکم می راند تا اندکی با تو درد خود درمیان گذارد!
خدای را سپاس می گویم که برای من این درب را گشوده است تا برای تو بگویم که من نیز دردمندم! دردمند نبودن تو! دردمند نشنیدن صدای تو! دردمند ندیدن روی زیبای تو! دردمند نیامدن تو! دردمند صاحب زمانی تو اما غائب از نظر بودن تو! دردمند نگاه دلربای تو! دردمند غریب خواندن تو! اگر تو را غریب می خوانند حتما همه دیگران آشنا دارند! نه من گمان ندارم که اینطور باشد…. اگر دیگران آشنا داشتند آن آشنایان به طور حتم دلسوزشان بودند و آنها را آگاه می کردند از غیبت طولانی تو و آه کشیدن های پی در پی آنها سراسر عالم را فرا می گرفت! نه هیچ یک از آنها آشنا ندارند، آنها خود غریبند! اما تو مادرت زهرا (سلام الله علیها)در کنارت است! جدت رسول الله (صلوات الله علیه و آله)همجوارت است! نگاه تمام ائمه (علیهم السلام) به سویت است! اینها همه آشنایان تواند!
مهدی جان ای منجی بشریت شنیده ام که می گویند اگر هم خیلی به دین عمل می کنی خوشحال نباش ممکن است روزی به امامت پشت کنی یا رو در روی او بایستی… ای مهربان ای رئوف تو خود از خدا بخواه هیچ گاه چنین لحظه ای برای من نیاید!
بارها شنیده ام که می گویند به یاد امام زمانت باش و برای نیامدنش غصه بخور و ضجه بزن اما نه برای رسیدن به راحتی و رفع نیاز خودت…بلکه فقط برای غریبی خود امام زمان. اما آیا تو غریبی؟!
اگر ما از ظلم و بدی رفتار دیگران در حق دیگران یا حتی خودمان دلگیر می شویم بخاطر این است که خدا ناراحت می شود و برای این است که تو ناراحت می شوی و قطعا تنها زمانی که ناراحتی را فقط تو خود به تنهایی داشته باشی، همانا آن وقت است غریبی تو…اما اگر هستند کسانی که همچون تو از گناه دیگران ناراحت می شوند و از فساد در دنیا خون دل می خورند، آیا هست باز هم لحظه ای برای غربت تو؟!
هیهات! هیهات! هیهات!
ای محبوب خوبان، می خواهم از خدا بخواهم که مرا یاری کند تا جایی که در توان دارم جلو ظلم زور گویان بایستم و از بدی ها نهی کنم شاید من نیز بتوانم به عنوان عضو کوچکی از جامعه بشری آخر الزمان ذره ای از دردهای تو بکاهم، به امید فرا رسیدن لحظه نورانی ظهور تو، زودتر زودتر زودتر!
ای گره گشای مشکلات، می خواهم از خدا بخواهم تا مرا یاری کند شاید بتوانم دیگران بیشتری را باخبر کنم تا در درد های تو، تو را شریک شوند!
آیا می شود تو ای دلبر، تویی که صاحب زمانت می خوانند خود نیز برای رسیدن این خواسته هایم مرا در نزد خدا دعا کنی؟!

🌷الحمدلله ربّ العالمین🌷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *