حیات انسانی⁦⁩⁦

آقای حسین دولت دوست:

آجر های نیلی خیالم را روی هم میچینم و خانه اندیشه را بنا میسازم،زیر درخت بلوط پیر،در دامنه ی دنا،دستهارا خیز بر می دارم و می گویم:
ای امام همیشه سبز! هر روز ارابه های شکست را در میان های زمان نظاره گریم وهوس های سوخته را درتاخت و تاز مخملی می بینم. اگر امامت نبود، کتاب تاریخ، میزبان غبار سکوت بود و در کتابخانه زمان بایگانی و اسلام در تاریکی گم و عدالت،خاک و نماز پیدا نمیشد و بوی پیراهن یوسف، چشمان یعقوب را باز نمی گرداند و آن تارک های نازک، محمد را در امان نمی داشت.
اما اینک: لحظه‌های حضورت، خوابهای آشفته بیگانگان را شانه میزند و مردان بیداری را پرورش می دهد که، در امتداد اندیشه ها،خاک را به خون ارزش می نهند و با نخل های بی سر، هم خانه می شوند. چه ژرفای مقدسی است حماسه ظهورت، حماسه‌ای که با بیرق ابدی، پیروز به پایان خواهد رسید و مردانی همچون تو را از میان قرص خورشید نمایان و خاک های مرده را با برف های آواز خوان زنده و خاک را بوی آسمان خواهی داد.
اسطوره زیبای هستی که، هنجارهای آب و آتش را در نبض باران درمان و ولایت را در حریری از کلام نورانی متولد می نمایی و در اولین دقیقه های صبر، روی دوش موجها آرام آرام می آیی و دویدن در غبار را گام به گام به گام می آموزی و آنگاه در کوچه های جمعه ها ما را به انتظار ظهور و عدالت می نشانی. سنگر اسلام بدون شما پایانی ندارد و نقش بی بدیل تان هرروز شکوفاتر می شود و مردان هر روز بیدارتر. چون انعکاس افکارتان را در ولایت و رهبری امروز شاهد هستیم.
یا مهدی(عج)،انتظار سخت است و دلمان بی طاقت،طاقتمان،طاق شده است و آسمان برای آرزو هایمان ،گلواژه ی امید می بارد.
اماما،از فرق تو ،رنج ها رنجیده اند، گل ها پژمرده اند، باران ها بی آب ،خورشید سرد و شعر ها نانوشته در دیوان تاریخ. فراق تو واژه‌ها را خالی کرده، قلب قلم را شکسته و صفحه های سفید را سیاه کرده است.
و اینک،ای امام غایب اما حاضر:از طوفان سیاه جنگ های بی فرجام،به کشتی نجاتتان پناه آورده وایوب وار، درس صبر را در کلاسمان تکرار می کنیم،آنگاه همچون یوسف،خوابهای شیرین دشمنان را تلخ تعبیر می کنیم و با تأسی از افکارتان به انتظار روزهای صلح دراین کره خاکی می‌نشینیم و امید آن داریم که سبد سبد گل نرگس را با آوای دلنشینت، پذیرا باشیم و گل بوته های پیروزی را به جوانه زدن در دلمان به به تماشا بنشینیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *